RU  UA

Субота, 23 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.00
НБУ:USD  41.00
Здоров'я

"Дельта" наближається: кого в першу чергу може вразити страшний штам в Україні

Україні потрібно прискорити темпи вакцинації, інакше поширення Дельта-штаму коронавірусу може піти за негативним сценарієм Росії.

Про це в ефірі телеканалу OBOZREVATEL заявив лікар-епідеміолог, засновник NEGIC, голова ГО "Інфекційний контроль в Україні" Андрій Александрін.

"У нас вже є Дельта-штам, він тільки набирає обертів. Дуже добре в цьому випадку порівнювати, як розвивається ситуація в двох країнах - в Російській Федерації та в Великобританії", - сказав він.

За його словами, в обох країнах спостерігається істотне зростання захворюваності. Принципова відмінність полягає в перебігу захворювання і, відповідно, у відсотку госпіталізації.

"У РФ відзначаються піки по госпіталізації важких форм COVID-19 і піки по летальних випадках, а в Великобританії, навпаки, при високому рівні захворюваності поодинокі випадки госпіталізації і смертності", - зазначив лікар і додав, що головну роль в цьому відіграє охоплення вакцинацією груп ризику.

"На сьогоднішній день у Великобританії хворіють переважно невакциновані верстви населення - діти та молодь. Вони не посилюють статистику госпіталізації і смертності", - пояснив лікар.

Александрін вказав на вкрай низький рівень щеплення в Україні - як в цілому, так і груп ризику. "Охоплення вакцинації в нашій країні становить всього 3,5%, а групи ризику ще менше. Наприклад, з групи людей у віці 80+ вакциновано всього 2%".

"Тому можна припустити, що у нас ситуація буде розвиватися за сценарієм РФ і навіть гірше, тому що у нас охоплення набагато менше, ніж в тій же РФ, яке становить 12%", - попередив епідеміолог.

Раніше ми також публікували повний список країн, куди дісталася мутація коронавірусу "Дельта".

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я