При отруєнні дитині повинні надати медичну допомогу лікарі. Крім того, вони з'ясують причину отруєння, кількість постраждалих і спрямують до Держспоживслужби відповідний документ.
Про це в ефірі Апостроф Live на Апостроф TV розповіла лікар-епідеміолог, заслужений лікар України Людмила Мухарська.
На питання про те, як можна довести вину підприємства громадського харчування в отруєнні дитини та стягнути з нього кошти, витрачені на лікування, Мухарська відповіла, що епідеміологи знають, як проводити так зване епідеміологічне розслідування.
Вона зазначила, що остаточне рішення повинен приймати суд, якому треба надати докази. Винними можуть бути як постачальники продукції, як виробники, так і реалізатори, люди, які транспортують або зберігають продукцію. Треба довести, в якому місці ця точка вийшла з-під контролю. Тоді суд визначить, хто винен.
Крім того, епідеміолог поділилася алгоритмом дій, за яким мають діяти батьки при отруєнні дитини.
"Якщо отруїлася дитина - лікарі повинні надати їй медичну допомогу. Лікар повинен заповнити спеціальну статистичну форму і подати її в Держспоживслужбу. Далі йде розкрутка цієї ситуації: фахівці повинні виїхати на місце і подивитися, скільки дітей постраждали, якою була причина і так далі. Якщо це був одиничний випадок, то лікар просто надає медичну допомогу. Далі батьки вже вирішують, писати їм скаргу на такий випадок, або просто дитина вилікувалась і все", - розповіла Мухарська.
Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": Число отруєнь зростає, а контроль за харчовою безпекою тільки на папері - лікар Людмила Мухарська