RU  UA

Вівторок, 28 січня
  • НБУ:USD 41.70
  • НБУ:EUR 43.55
НБУ:USD  41.70
Здоров'я

The Virtual E-cigarette Summit: наука на шляху до бездимного майбутнього

Вчені обговорили, як зменшити шкоду від куріння тютюну

Вчені обговорили, як зменшити шкоду від куріння тютюну

У грудні 2021 року в онлайн-форматі відбулася щорічна конференція The Virtual E-cigarette Summit. Мета саміту – об’єднати експертів тютюнової галузі для розробки стратегій зменшення шкоди, пов’язаної з курінням. Куріння – глобальна проблема, що призводить до серйозних захворювань та високого рівня смертності. Найкраще, що може зробити курець, щоб позбутися наслідків звички – кинути. Але при цьому понад мільярд людей у світі все одно курять. Експерти конференції зосередилися на темах зменшення шкоди для курців, представили результати досліджень щодо ефективності альтернативних продуктів, а також обговорили дилеми регулювання та контролю над такими виробами.

Доктор Деббі Робсон, старший викладач зі зменшення шкоди від тютюну в Кінгс-Колледжі Лондона, зазначила, що розмови про контроль над тютюновою індустрією зосереджені на тютюнових продуктах, а не на проблемах курців. Методи боротьби залишаються превентивними, хоча згубному впливу сигарет найбільше піддаються не потенційні курці, а ті, хто уже курить: "Найпоширенішою групою курців є люди, які не можуть або не хочуть кинути курити, і саме серед них – найвищий ризик смертності". Доктор Робсон також поділилася даними, що за останній рік 37% курців намагалися кинути, але реально це вдалося лише 9 людям зі ста. Отже, 91% курців продовжує відчувати на собі негативний вплив тютюну та наражатися на ризики.

Нікотинозамісна терапія вважається популярним методом боротьби з курінням. Однак, дослідниця з Оксфорда, доктор Джеймі Хартманн-Бойс, заявила, що уже є дані, які свідчать про те, що бездимні продукти – більш дієвий інструмент у боротьбі з курінням, ніж нікотинові жуйки та пластирі. І це незважаючи на те, що дослідження ще тривають.

Для вирішення проблеми тютюнової епідемії ВООЗ ухвалила Рамкову конвенцію. З того моменту минуло 18 років, і багато експертів вважають документ застарілим, зокрема тому, що він не враховує, що за цей період на ринку, окрім сигарет, з’явилися й нові продукти, які знижують ризики від куріння.

Колишній директор Департаменту ВООЗ з хронічних захворювань та зміцнення здоров’я та почесний професор Університету Окленда Роберт Біглхол заявив, що досягнення бездимного майбутнього – посильне завдання. Але для його реалізації ВООЗ має розвивати комплексну політику боротьби з тютюном, яка будувалася б на концепції зменшення шкоди та визнавала електронні сигарети та системи для нагрівання тютюну засобом боротьби з курінням. Так сталося, наприклад, у Японії, де за останні 5 років продаж цигарок впав на понад 30%.

Розанна ОʼКоннор, представниця Служби охорони громадського здоров’я Англії (PHE), згадала про успішний досвід Великобританії. У країні бездимні продукти офіційно вважаються методом боротьби з курінням, а до 2030 року влада планує повністю позбутися сигарет.

Експерти The Virtual E-cigarette Summit 2021 зійшлися на думці, що бездимні альтернативні продукти для курців – дієвий засіб у боротьбі з курінням, та їх використання може позитивно вплинути на громадське здоров’я. Досягти таких результатів можна, лише об’єднавши зусилля. Тому політика контролю над тютюном та стратегія зменшення шкоди від куріння мають доповнювати одне одного, що призведе до зниження захворюваності.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я

Новини партнерів